Koła i Bractwa

Związek Górnośląski to ludzie

Związek organizuje się w koła terenowe i bractwa tematyczne, działające na terenie całego Górnego Śląska.

Członkowie Związku Górnośląskiego należą do Kół działających na określonym terenie oraz do Bractw skupiających ich według zainteresowań.

BYTOM

Koło Łagiewniki
Prezes: Bożena Szmalec 
lagiewniki@zg.org.pl                                                                                                                                                                                    

CHORZÓW

Koło Hajduki Wielkie
Prezes: Marian Salwiczek
hajdukiwielkie@zg.org.pl

Koło Klimzowiec
Prezes: Maria Kapusta 
klimzowiec@zg.org.pl

Koło Królewska Huta
Prezes: Marek Otte 
krolewskahuta@zg.org.pl

Koło Pnioki
Prezes: Ryszard Sadłoń
pnioki@zg.org.pl

KATOWICE

Koło Bogucice
Prezes: Krystyna Wiśnioch
bogucice@zg.org.pl

Koło Giszowiec
Prezes: Helena Górska
giszowiec@zg.org.pl

Koło Kostuchna
Prezes: Bernard Uszok
kostuchna@zg.org.pl

Koło Ligota
Prezes: Henryk Słota
ligota@zg.org.pl

Koło Murcki
Prezes: Jan Broda
murcki@zg.org.pl

Koło Ochojec
Prezes: Czesław Wermiński
ochojec@zg.org.pl

Koło Podlesie-Zarzecze
Prezes: Beata Bala
ochojec@zg-org-pl

Koło Szopienice
Prezes: Piotr Halota
szopienice@zg.org.pl

Koło Śródmieście
Prezes: Jerzy Pająk
srodmiescie@zg.org.pl

Koło Tysiąclecie
Prezes: Marek Sobczyk
tysiaclecie@zg.org.pl

Koło Wełnowiec-Józefowiec
Prezes: Mariola Para-Hewig 
welnowiec@zg.org.pl

MYSŁOWICE

Koło Brzezinka
Prezes: Teresa Bialucha
brzezinka@zg.org.pl

PIEKARY ŚLĄSKIE

Koło Piekary
Prezes: Helena Leśniowska
piekary@zg.org.pl

RUDA ŚLĄSKA

Koło Bykowina
Prezes: Jan Pawlas
bykowina@zg.org.pl

Koło Godula-Orzegów
Prezes: Piotr Bochoń
godula@zg.org.pl

Koło Halemba
Prezes: Adam Wieczorek
halemba@zg.org.pl

Koło Kochłowice
Prezes: Teresa Adamczuk
kochlowice@zg.org.pl

Koło Ruda
Prezes: Andrzej Nowak 
ruda@zg.org.pl

Koło Wirek-Bielszowice-Czarny Las
Prezes: Andrzej Stania
wirek@zg.org.pl

SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE

Koło Michałkowice
Prezes: Ewa Zdechlikiewicz
michalkowice@zg.org.pl

Koło Tuwim
Prezes: Irena Moroń
tuwim@zg.org.pl

ŚWIĘTOCHŁOWICE

Koło Świętochłowice
Prezes: Roman Penkała
swietochlowice@zg.org.pl

TYCHY

Koło Tychy
Prezes: Piotr Szczepaniok
tychy@zg.org.pl

WARSZAWA

Koło Warszawa
Prezes: Wojciech Zrayko
warszawa@zg.org.pl

ZABRZE

Koło Zabrze
Prezes: Herbert Kopiec
zabrze@zg.org.pl

POWIAT GLIWICKI

Koło Gierałtowice
Prezes: Janina Rożek 
gieraltowice@zg.org.pl

POWIAT LUBLINIECKI

Koło Lubliniec
Prezes: Ireneusz Czech
lubliniec@zg.org.pl

POWIAT MIKOŁOWSKI

Koło Mikołów
Prezes: Sławomir Fudala
mikolow@zg.org.pl

POWIAT PSZCZYŃSKI

Koło Łąka
Prezes: Feliks Goraus
laka@zg.org.pl

Koło Suszec
Prezes: Wojciech Lala
suszec@zg.org.pl

POWIAT TARNOGÓRSKI

Koło Kalety
Prezes: Marian Lisiecki
kalety@zg.org.pl

BRACTWA

Bractwo Ekologiczne
Prezes: Patryk Białas
ekologiczne@zg.org.pl

Bractwo Gwarków
Prezes: Ludwik Mańka
gwarkow@zg.org.pl

Bractwo Historyczne
Prezes: Barbara Kowaczek-Jędrasik
historyczne@zg.org.pl

Bractwo Kulturalne
Prezes: Krzysztof Kraus
kulturalne@zg.org.pl

Bractwo Myśli Bratniej
Prezes: Katarzyna Wencel
bratniej@zg.org.pl

Bractwo Myśli Wojciecha Korfantego
Prezes: Zbigniew Widera
korfantego@zg.org.pl

Bractwo Osób Niepełnosprawnych
Prezes: Grażyna Malczyk
niepelnosprawnych@zg.org.pl

Bractwo Oświatowe
Prezes: Anna Morajko-Fornal
oswiatowe@zg.org.pl

Bractwo Pielgrzymkowe
Prezes: Jacek Pytel
pielgrzymkowe@zg.org.pl

Bractwo Pamięci Powstańczej
Prezes: Mariusz Siwoń
powstanczej@zg.org.pl

Bractwo Ratownicze
Prezes: Tadeusz Wiśniewski
BractwoRatownicze@zg.org.pl

Bractwo Senioralne
Prezes: Irena Joks
BractwoSenioralne@zg.org.pl