W czwartą rocznicę śmierci Łucji Staniczkowej, Związek Górnośląski przyzna nauczycielom nagrodę jej imienia

W czwartą rocznicę śmierci Łucji Staniczkowej, regionalistki i edukatorki regionalnej, Zarząd Związku Górnośląskiego ustanowił Nagrodę im Łucji Staniczkowej. Celem jest odznaczenie osób zaangażowanych w idee edukacji regionalnej na Górnym Śląsku. 

– To właśnie Łucja Staniczkowa, będąc wiceprezesem Związku Górnośląskiego, była pomysłodawczynią wielu inicjatyw edukacyjnych w naszym regionie: m.in. Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku, Podyplomowych Studiów z Wiedzy czy Śląskiego Turnieju Debat Oksfordzkich – przypomina Grzegorz Franki, prezes Związku Górnośląskiego.

Przyznane zostaną nagrody w czterech kategoriach: Nauczyciela, Nauczyciela Akademickiego, Działacza Samorządu Lokalnego i Nagroda Specjalna za całokształt dokonań na rzec edukacji regionalnej. Do końca września Związek zbiera kandydatury pod adresem mailowym: biuro@zg.org.pl. Następnie zbierze się kapituła, która ogłosi wyniki konkursu 12 października podczas specjalnej uroczystości wręczenia statuetek w Domu Śląskim przy Stalmacha 17.

– Liczymy na to, że nagroda da impuls do dalszego rozwoju edukacji regionalnej i wyciągnie w światło reflektorów osoby, które konsekwentnie od lat uczą Śląska – mówi Krystian Węgrzynek, wiceprezes Związku Górnośląskiego.

Regulamin nagrody w .pdf
Formularz zgłoszeniowy w .docx