Przy śląskim stole o bezpieczeństwie energetycznym

Dziś w Zabrzu odbyło się spotkanie dyskusyjne poświęcone bezpieczeństwu energetycznemu seniorów, które zorganizowało Koło Zabrze i Bractwo Ekologiczne Związku Górnośląskiego.

Kilkadziesiąt osób, w tym wiele spoza ZG, spotkało się w Centrum Organizacji Pozarządowych, aby przy śląskim stole rozmawiać o sprawiedliwej transformacji Górnego Śląska oraz o tym, jak radzić sobie w czasie kryzysu energetycznego. Wykład na ten temat wygłosił prezes Bractwa Ekologicznego Patryk Białas, a całe spotkanie prowadził prezes Związku Grzegorz Franki. Wśród gości byli m.in. wiceprezydent Miasta Zabrze Katarzyna Dziuba, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar i wiceprezes Zarządu Głównego ZG Jan Szulik.