Rajza do ksiōnżki. Zapraszamy do Chebzia

„Rajza do ksiōnżki” to nowy cykl spotkań poświęconych literaturze. We wtorek 13 czerwca 2023 roku zapraszamy do Stacji Biblioteka w Rudzie Śląskiej-Chebziu, gdzie o godzinie 18.00 rozpocznie się spotkanie z autorami książki „Swąd” – Bartoszem Wojsą i Robertem Ostaszewskim. Poprowadzi je redaktor naczelny Śląskiej Opinii i członek Zarządu Głównego ZG Sebastian Pypłacz.

Powieść kryminalna „Swąd” inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami, które wstrząsnęły całą Polską. W tragicznym pożarze na Śląsku śmierć poniosło pięć osób. Wraz z postępami w śledztwie okazuje się, że sprawa nie jest tak oczywista, jak wydawało się na pierwszy rzut oka, a pożar skrył w sobie wiele tajemnic.

W Jastrzębiu-Zdroju giną matka i czworo dzieci. Przeżywają jedynie córka i ojciec, szanowany w okolicy lekarz, dobry katolik, życzliwy sąsiad. Lokalna społeczność jest wstrząśnięta. To była taka cudowna rodzina… Dlaczego dotknęła ją tak potworna tragedia? – czytamy w opisie powieści „Swąd”, napisanej przez Roberta Ostaszewskiego i Bartosza Wojsę.

W książce śledztwo nieoczekiwanie zaczyna ujawniać coraz więcej niejasnych okoliczności wybuchu pożaru. Czy rodzinna idylla nie była przypadkiem tylko zasłoną dymną, za którą ktoś chciał skryć ponure tajemnice? Do prawdy próbują dotrzeć młody prokurator, złamana przez życie policjantka i lokalny dziennikarz. Chociaż nie zawsze jest im po drodze.

Historia inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami, które wstrząsnęły całą Polską.